aprs.tomul.net, wcześniej działający pod adresem aprs.radom.pl to serwis, który powstał w listopadzie 2004 roku z inicjatywy mojej, Rafała SQ7BCZ, Darka SQ5VDR i Mariusza SQ7DUF.

Realizacja tego projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu Darka SQ5VDR, który pomógł nam uzyskać pozwolenie na ustawienie urządzeń w pomieszczeniach radomskiej firmy ATS s.j. Firma ta udostępniła nam również nieodpłatnie szybkie łącze internetowe. Integralną częścią tego przedsięwzięcia jest serwer APRS oraz IGATE pracujący pod znakiem SR5DRA-10.
Podłączone do niego stacje można zobaczyć na stronie statusu: aprs.tomul.net:14501

Całe przedsięwzięcie to praca kilku osób.
Kasia SQ5VKR przygotowała skórkę do CMSa, na którym pracuje aprs.radom.pl, Mariusz SQ7DUF opiekował się linkami oraz brał udział w instalacji anteny IGATE. Do mnie należało przygotować skrypty przeszukujące bazę danych z danymi APRS i wyświetlające wyniki na stronie internetowej oraz instalacja całego oprogramowania na serwerze. W instalacji urządzeń brał także udział Rafał SQ7BCZ, który przygotował radiotelefon do pracy na częstotliwości 144.800MHz.
Od początku częścią ekipy dbającej o aprs.radom.pl był też Bartek SQ7BRH i Zbyszek SQ5OUZ, którzy niejednokrotnie usuwali przytrafiające się w najmniej odpowiedniej chwili awarie.
Niejednokrotnie swój wkład miał również Hubert SQ5NBX, któremu zdarzało się sponsorować utrzymanie domeny aprs.radom.pl

Myślę, że dla wszystkich wymienionych powyżej osób projekt ten był sporą frajdą.

Zapraszamy na aprs.tomul.net

 


 

Joomla templates by a4joomla