SQ5DCP-1 to stacja pogodowa (WX) przesyłająca dane do sieci APRS i nie tylko.

Stacja ta jest zamontowana w miejscu mojego QTH. Sprzęt, który został użyty do jej budowy to TFA PRIMUS, który zakupiłem w roku 2012.

Stacja SQ5DCP-1 posiada czujniki:

  • temperatury
  • ciśnienia
  • wilgotności
  • prędkości i kierunku wiatru
  • opadów deszczu

Dane odebrane przez moją stację pogodową można zobaczyć w serwisach, do których odnośniki znajdują się obok w menu "Wykresy pogodowe:".

 

Czujniku pogodowe przesyłają do centralki bezprzewodowo informację o prędkości i kierunku wiatru, o ciśnieniu atmosferycznym, temperaturze, wilgotności powietrza oraz o opadach deszczu. Dane z centralki są również bezprzewodowo przesyłane do komputera, gdzie można je obrobić i wysłać przez internet do dowolnych serwisów pogodowych.

 

TFA PRIMUS - moduł centralny

Główny moduł TFA PRIMUS wyświetlający aktualne warunki pogodowe, odbierający bezprzewodowo dane z czujnika temperatury oraz wysyłający bezprzewodowo dane do komputera.

 

TFA PRIMUS - czujnik wiatru pod aneną COMET GP93N

Czujnik wiatru zasilany z akumulatorów doładowywanych baterią słoneczną. Czujnik ten wysyła dane do czujnika temperatury, który przekazuje dane do głównego modułu stacji pogodowej.
Nad czujnikiem zainstalowana jest antena 144/430/1200MHz - COMET GP93N - oczywiście nie jest ona częścią wyposażenia stacji pogodowej.

 

TFA PRIMUS - czujnik temperatury, ciśnienia i wilgotności

Czujnik temperatury, ciśnienia i wilgotności powietrza zasilany z baterii. Zbiera on dane z czujnika wiatru i opadów, a następnie bezprzewodowo przesyła je do głównego modułu stacji z wyświetlaczem LCD.

 

TFA PRIMUS - czujnik opadów

Czujnik opadów zasilany z akumulatorów doładowywanych baterią słoneczną. Dane z tego czujnika przesyłane są bezprzewodowo do czujnika temperatury.

 

Joomla templates by a4joomla